Az alapszakaszt második helyen végző Bajai NKK otthonában sikerült nyernie a Kecskeméti KC-nak, így két vesztett rájátszásbeli összecsapást után megvan az első siker!

A hazaiak domináltak az első öt percben, de a Pogány Vivien - Nagy Zita - Tóth Edit trió nem hagyta, hogy komolyabb előnyt harcoljanak ki vendéglátóik, derekasan megküzdve minden labdáért 14-11-re mentették az első negyedet. A folytatásban talált magára igazán a kecskeméti csapat: Tóth és Pogány vezényletével átvették a vezetést a 14. percben, melyet sikerült is megtartani, a szünetben 28-36 állt az eredményjelzőn.

A félidőben felrázta együttesét Kajtár Zsolt, s Ferencz Andrea kiváló játékával ismét szorossá tették a meccset. A 26. percben Pogány Vivien két sikeres büntetője kellett ahhoz, hogy újra magához ragadja a vezetést a Kecskemét, majd Nagy Zita és Tóth Edó pontjara csak Mojzes Gina tudott válaszolni, így négy pontos hírös városi vezetéssel fordulhattak az utolsó etapra a csapatok, 44-48. A záró negyedet Kuli triplája nyitotta, majd ismét Pogány percei következtek. A Sugovica-partiak érezhetően nem tudtak mit kezdeni a kecskemétiek tripla-duplát elérő remek utánpótlás-válogatott játékosával, illetve Kuli harcos védekezésével, blokkjaival. A végét jobban bírta a Kecskeméti KC, s megérdemelt győzelmet aratott a nyugati-csoport alapszakaszát második helyen záró Bajai NKK otthonában.

Bajai NKK - Kecskeméti KC 54-67 (14-11, 14-25, 16-12, 10-19)

Baja: Szilágyi 4, Gorjanácz 6, Kuhn 9/9, Ferencz 11/3, Gergely 7, Kovács D. 8, Vaits -, Fiedler 2, Kurityák -, Kalocsai 5, Krasztani -, Mojzes 2.

Edző: Kajtár Zsolt

Kecskemét: Kőházi 2, NAGY Z. 10/3, POGÁNY 25, TÓTH E. 15/6, KULI 9, Gyárfás 4, Szabados -, Baukó 2.

Edző: Tóth Viktor