Hétvégén a hetedik helyért játszott két meccset egymás után a Kecskeméti KC és a Nagykanizsai Vadmacskák SE. A párharcot a hírös városiak nyerték.

Első meccs: Kanizsai Vadmacskák SE - Kecskeméti KC 60-74 (18-23, 21-18, 8-14, 13-19)

A kecskeméti csapat villámrajtot vett négy sikeres hárompontos dobásával és a 8. percben 10 pontos előnyre tett szert, amit negyed végére öt pontra tudott csökkenteni a Nagykanizsa.

A második felvonásban feljött ugyan egy pontra a vendégcsapat, de a szünetre ha nem is naggyal, de előnnyel vonulhatott Tóth Viktor alakulata.

A pihenő után a hírös városiak a védekezési hibákat kihasználva 6 ponttal elhúzott, majd a záró negyedben tovább növelték előnyüket, végül magabiztosan, 14 ponttal nyertek a házigazdák.

Második meccs: Kecskeméti KC - Kanizsai Vadmacskák SE 52-64 (14-18, 14-12, 17-15- 7-19)

Jól kezdett a Kanizsa, sikerült is előnyt kicsikarniuk az első tíz perc végére. A folytatásban a kecskeméti csapat kiegyenlített, ám sikeres büntetőkkel ismét magához ragadta a vezetést a vendég együttes.

A félidőt követően is fej-fej mellett haladtak a gárdák, a KKC-nak sikerült egalizálnia az utolsó negyed előtt. A záró etapban sikeres hárompontos dobásokkal ellépett 16 ponttal a Nagykanizsa, de a végjátékban négy pontot tudott még szerezni a Kecskemét, így a 12 pontos kanizsai győzelem azt jelentette, hogy 7. helyen végzett az idei szezonban a KKC felnőtt csapata.