Kecskeméti KC – DEAC 58-56 (7-14, 20-14, 16-15, 15-13)

KKC: KULI 14/3, RADICS 11, POGÁNY 11, NAGY Z. 9/3, KÁLLÓ 6, Beregszászi 4, Kőházi 3, Murár

Edző: Tóth Viktor

DEAC: Sárréti 11/3, Szabó R. 9/3, Dara 8/3, Göttlinger 8, Jávor 7/3, Halász 6, Új. Eszter. 4, Király 2, Gál 1, Králik, Pelei

Edző: Bajusz György

Edzői vélemény:

„A mérkőzés legjobbja Kuli Orsi volt, bár nagyon rosszul kezdett az elején, de Radics Anna visszatérése is nagyon jól sikerült. A dobással voltak gondjaink, az első negyed hetedik percében 12-0-ra vezetett az ellenfél. Nem támadtuk a gyűrűt, és ami dobás volt, az sem ment be. Kishitűen támadtunk, a negyed utolsó perceiben dobtunk fontos kosarakat. A második negyedben kezdtük el felpörgetni a játékot, így fel is tudtunk zárkózni egy pontra. Az egyik legfontosabb része volt a felzárkózásunknak, hogy a védekezésünk feljavult és így szerzett labdákból, gyors indításokból tudtunk könnyű kosarakat szerezni. Az első félidőben nem volt szerencsénk, a végjátékban azonban az is mellénk szegődött.

Mindenképp gratulálnunk kell a Debrecennek, hisz nagyon nagyot játszottunk. Úgy gondolom, hogy mindkét csapat hibázott, de mindkét csapat küzdött is minden labdáért, időnként elég kemény szituációkban. A bajnokság elején nagyon görcsösen kezdtünk, de remélem, hogy ez a meccs is hozzájárul ahhoz, hogy ez a lélektani gát átszakadjon. Fizikálisan szerencsére nem volt nagy gond, volt több játékos is, aki 35-38 percet játszott, inkább azt kell megvizsgálni, hogy támadásban hogyan tudunk hatékonyabbak lenni. Védekezésben is van egy-két dolog, amin kell még javítani, de a mai meccset alapvetően ezzel tudtuk megfordítani.

Gratulálok a csapatomnak, hiszen nagy erő és küzdeni akarás kellett ahhoz, hogy a padlóról fel tudjunk állni. Külön gratulálok Nagy Zizinek a végjátékban mutatott jó védekezéséhez és boldog születésnapot kívánok neki.”