Kecskeméti KC – Szegedi KE 71-63 (20-19, 25-15, 13-14, 13-15)

KKC: Nagy Z. 6, Kuli 6, Kőházi 5/3, POGÁNY 37, Baukó 12; cs: Radics 2, Beregszászi 3, Kálló

Szeged: Földi 14, Szabó B. 13, Zsíros 12, Martonosi 11, Ódry 9, Barabás 4, Horváth, Nagy L., Boros, Sárközi

statisztika

Képek a webalbumban.

Edzői értékelés:

„A mérkőzést nehézkesen kezdtük, de a félidőre átvettük a vezetést. A védekezéssel most nem voltak gondok, a támadásban ’döcögött a szekér’.

A második félidő elején már 10-12 ponttal vezettünk, amikor a Szeged beállt zóna védekezésre, amihez sajnos nehezen tudtunk alkalmazkodni. Sokáig küszködtünk ellene – pedig készültünk rá, csak az elképzeléseinket nem tudtuk megvalósítani. Ebben az időszakban az ellenfél felzárkózott 3-4 pontra. Ezután szerencsére leküzdöttük ezt az akadályt, és a mérkőzést 8 ponttal megnyertük.

Talán egy-két szituációban lehettünk volna pontosabbak, de ugyanakkor el kell mondanom azt is, hogy mindenkinek voltak szép védekezései, voltak időszakok, amikor kifejezetten szépen játszottunk. Nincs mindenki jó formában, sérülések, betegségek nehezítik a dolgunkat. Kiemelném Pogány Vivien játékát, aki 37 pontot szerzett, főként a palánk alól, és dicséretes a 11 kiharcolt faultja is.

A következő mérkőzésünk idegenben Nyíregyháza ellen lesz, nagyon fontos és nehéz mérkőzésre számítunk, mert a nyíregyháziak nagy játékerőt képviselnek. Előtte, ha nem sikerül új időpontot találni, akkor csütörtökön junior mérkőzést játszunk a Bajával.”