Bár szoros meccsen, de idegenben is sikerült megverni a Tatabánya csapatát.

Tatabányai KC - KKC 61-62 (19-13, 16-13, 15-15, 11-21)

KKC: Kőházi 1, Nagy Z. 11, BERGSZÁSZI 13/3, Kuli 14, Nagy D. 15/12, Kálló 6, Nagy H., Murár 2

Tatabányai KC: Fehér 12, Kiss D. 4, Gaál, Dömötör 7, Fülöp K. 13, Fekete 13/3, Szekeres 2, Mercsényi 10, Fülöp L.

Statisztika

Edzői értékelés:

"Idegenben játszottunk a rutinos Tatabánya ellen, amelyben több olyan játékos szerepel, aki korábban az első osztályban is szerepelt. Nehéz mérkőzésre számítottunk, ez be is jött. Pogány Vivi még mindig nem tudott játszani, Szabados Berill elutazott, Radics Ancsi pedig nem tudta vállalni az idegenbeli meccset.

Az első negyedben nem is kezdtünk jól, nem voltak meg a helyzeteink, kicsit akadozott a játékunk.  Ennek a játékrésznek az eredménye 19-13, nem volt meg az összhang a csapaton belül. Nem volt betörésünk, nem voltak kiharcolt faultjaink, nekünk azonban hamar meglett az öt csapathibánk, így az ellenfél sok büntetőt dobhatott.

A második negyedben is növelni tudta az ellenfél az előnyét, bár kicsit már kezdtünk magunkra találni. Aztán a harmadik negyedben már voltak megvillanásaink. 15 pont körül volt már a különbség, amikor sikerült megzavarnunk az ellenfelet egy letámadással, ekkor feljöttünk három pontra. Sajnos a negyed vége nem sikerült túl jól, így lett 10 a különbség. Ebben a negyedben nagyon fontos volt Kálló Dorci jó játéka, betörései.

A negyedik negyedben rendes hajrával sikerült nyernünk egy ponttal, úgy, hogy a végén már három ember is kipontozódott. Ebben a negyedben Beregszászi Andi extra megoldásai segítették hozzá a csapatot a győzelemhez. Az utolsó két percben volt egy betörés-gólpassza, egy betörés-ziccere, lepattanója és a végén a kiharcolt fault, ami után bedobta a két büntetőjét, ezzel megszereztük a győzelmet.

Beregszászi Andi mellett kiemelném Murás Fannit és Nagy Helgát, akik egy ilyen szoros mérkőzésen stabilan segítették a csapatot. Kuli Orsi és Nagy Zita most is végigjátszották a mérkőzést, fontos kosarakat dobtak. Nagy Dóri is kivette a részét a pontgyártásból, 15 pontot dobott, ami szintén kellett a győzelemhez. Gratulálok a csapatnak, szépen küzdöttek."