KKC - DEAC 65-64 (17-10, 18-18, 12-19, 18-17)kkc deac nagy helga

KKC: Nagy Z. 6, Kuli 15/3, Kálló 2, Pogány 20, Beregszászi 7/3, Nagy H. 13, Szabados 2, Futaki, Csorba

DEAC: Szabó R. 15/3, Földvári 16, Gál A. 10, Göttlinger 11, Jávor 10/6, Schmiedt, Máriás, Király, Szendrei, Bíró 2

Statisztika

Képek a képre kattintva vagy itt a webalbumban

Dobos Ági nem tudott játszani ezen a mérkőzésen, mert a Szeged elleni mérkőzésen kapott könyököstől felrepedt az álla, össze kellett varrni. Nagyon agresszívan és határozottan védekeztek a debreceniek az egész mérkőzés alatt, amihez párosult egy igen engedékeny bírói felfogás. Ez nem a mi játékunknak kedvezett. Próbáltuk felvenni a versenyt, ez az első félidőben egész jól sikerült. Ha ezután nem lettek volna szerencsétlen pillanataink, akkor magabiztos előnnyel tudtunk volna fordulni. Legalább 4-5 olyan szituáció volt, amikor már megszereztük a labdát, de valamilyen úton-módon az ellenfélhez pattant és ebből könnyű kosarat szereztek. Emiatt szoros lett az eredmény.

A harmadik negyedben megleptek bennünket, mi pedig határozatlanul kezdtünk. Ennek köszönhetően feljöttek egálra, azután már vezettek is. Ebben a szakaszban nem tudtuk játszani a játékainkat, az ellenfél kényszerítette ránk az akaratát. Nagyon nagy harc árán sikerült csak behúznunk ezt a győzelmet, mindenképp a szerencsén is múlott, de ennél jobb játék kell a továbbiakban.  Fontos győzelem volt, gratulálok a lányoknak, de a debrecenieknek is, mert sokat fejlődtek az elmúlt évhez képest.

Kiemelném Kuli Orsit, aki mindenképp nagyon hasznos volt az egész mérkőzés során és az előző két gyengébb meccs után újra hozta a játékot, amit tőle elvárunk. A második félidőben fontos szerepe volt Pogány Vivinek, értékes gólokkal sikerült észrevetetnie magát. Nagy Zita is jobban játszott, mint az előző meccseken és mindenképp megdicsérném Nagy Helgát, aki betegen vállalta a játékot, fontos gólokat dobott és nagyon jól játszott.