Szerdán az a PEAC - Kosárlabda Akadémia Pécsegyüttese látott minket vendégül otthonában, akinek fiataljai közel hasonló játékerőt képviselnek, mint kedvenc juniorjaink. Bár az előjelek nem voltak túl kedvezőek számunkra, hiszen betegen, sérülten, toldozott-foltozott csapattal jelentünk meg, ennek ellenére izgalmas, magas színvonalú csata kerekedett a mérkőzésből. Az első félidőben baranyaiak rendkívül okosan használták ki magassági fölényüket, amihez mi sajnos minden ellenállást mellőzve asszisztáltunk, ennek következtében rendre helyzetbe tudtak kerülni a palánk alatt, úgy támadólepattanó, mint elzárások után.  Volt már tizenhatpontos különbség is a két fél között, azonban szerencsére , még a félidei szünet előtt ébredtünk és sikerült tíz pont környékére csökkenteni hátrányunkat. A nagyszünet után teljesen más mentalitással kosárlabdáztunk, harcosan nagyot küzdve megcsináltuk a kizárásokat és egészpályás letámadással sikerült megzavarnunk a pécsieket. Ennek meg is lett a gyümölcse, ugyanis a negyedik negyed elején már ott lihegtünk ellenfelünk nyakán, nálunk volt a momentum, de Király Andi (14 p., 6 l., 2 szl.) kipontozódásával megtört a lendületünk és végül emelt fővel, de vereséget szenvedtünk.  Andi mellett Schlégl Odi (11 p., 8 l., 4 kh., 3 gp.)-Burján Laura (29 VAL, 20 p., 7 l., 6 szl., 3 kh.)- Fekete Adri  (10 p., 3 l., 4 gp.) trió szállította a pontokat, míg Kurtz Kami (6 p.,  5 l., 4 kh., 5 gp.),Biszák Oti (7 p., 8 l., 3 kh.) és Révész Lucus (6 p., 4 szl., 4 kh.) rendkívül sokoldalú,extra védőmunkával segítették társaikat. Öröm az örömben, hogy bár kapituláltunk, de tettük ezt kulturált kosárlabdázással és új játékosunk is bemutatkozhatott Szabó Blanka személyében.

PEAC - Kosárlabda Akadémia Pécs - Kecskeméti KC 85-74 (26-21, 24-17, 16-24, 19-12)

PEAC:  WENTZEL N. 19, VOJINOVIC 21, VARGA 11, RADONJIC 13, NAGY 2.

Cserék: VARGA 11/3, KAPOSI 6, Szűcs 10, Pucz, Wentzel H. 3/3, Solymosi .

Kecskeméti KC: SCHLÉGL 11/3, BURJÁN 20/12, KURTZ 6, FEKETE 10, KIRÁLY 14/12.

Cserék: Révész 6, BISZÁK 7, Szabó .

Nem panaszkodhatnak lányaink meccshiányra, ugyanis pénteken újabb rangadó várt kedvenceikre a Bolyai János Gimnázium tornatermében. Az Amatőr Női NB 1-es bajnokság egyik élmenőjével, a TFSE-vel néztünk farkasszemet. Álomszerűen kezdtük a találkozót; higgadtan, szemre is tetszetős akciókat vezetve játszottunk, tizenhárompontos fórt kiépítve az ötödik percre. Egészen eddig domináltuk a mérkőzést, ám ekkor a pestiek a langyos rajt után magukhoz tértek és egyre inkább fizikálissá tették a játékot. Rutinjukat kihasználva felbosszantottak és kizökkentettek bennünket, aminek eredményeképpen mindennel foglalkoztunk, csak éppen a játékkal nem. Ha pedig nem összpontosítunk, akkor egyelőre még nem tudunk eredményeket elérni. Ilyen szintű ellenfeleken nem lehet pusztán a tehetségünkkel és lendületünkkel felülkerekedni, az összecsapás minden egyes percében koncentrálnunk kell. Bár fordítottak a főiskolások, de remek lepattanózásunknak (45-30) köszönhetően elszakadni nem tudtak tőlünk, és gyakorlatilag minimális különbséggel vonulhattunk a félidei pihenőre. A második félidőben óriásit küzdöttünk, viszont Magyar Bia tanítványai élve testi erejükből fakadó előnyükkel felőrültek minket és egy küzdelmes, cseppet sem könnyű ütközeten nyögvenyelős sikert arattak. A pontokért ezúttal  Farkas Pepe (16 p., 17 l., 4 sz., 3 gp.)-Kálló Dorci (12 p., 4 l., 2 gp.)-Révész Sasi (9 p., 4 l., 4 kh.) feleltek, míg Kurtz Kami (4 p., 4 l., 1 gp.) és Schlégl Odi (7 p., 6 l., 2 gp.) hatalmasat melózva keserítették meg az ellen húzóembereinek életét. Egy ilyen kaliberű rivális ellen egál mérkőzést vívni mindig örvendetes és azért lehetünk egy hangyányit bosszúsak, mert ezen összecsapáson nem képzettség- vagy tudásbeli hiányosságok miatt szenvedtünk vereséget, hanem amiatt, hogy nem tudtuk megőrizni hidegvérünket.

Kecskeméti KC – TFSE 58-67 ( 23-19, 11-17, 14-20, 10-11)

Kecskeméti KC : Kurtz 4, Schlégl 7, FARKAS 16/6, Révész 9, Kálló 12/6

Cserék: Burján L. 2, Burján B. 2, Király 6/6, Rácz.

TFSE:  NÉMETH 20, Miháczi 8, Karlócai 10/6, FUISZ 8/3, Szeli 10.

Cserék: Agic , Herman 2, Kováts 9, Sándorfi.

Egy pillanatra sem állhatunk le, ugyanis a pénteki öldöklő küzdelem után szombaton már a Dávid Kornél KA csapatát láttuk vendégül a Leány Országos Junior Bajnokság döntőjébe jutás szempontjából sorsdöntő találkozón. Bár az előzetes előrejelzések a mi győzelmünket sejtették, mivel amellett, hogy mindenféle nagyképűség nélkül jobb játékerőt képviselünk végre teljes kerettel vághattunk neki az összecsapásnak. Ez az elbizakodottság rá is nyomta bélyegét a mérkőzésre, lebecsültük ellenfelünket és tompán, lagymatag módon álltunk hozzá ehhez a kulcsfontosságú ütközethez. Tulajdonképpen fej-fej mellett haladtak a felek, a langyos állóvízből egy vegyes védekezéssel tudtuk kirángatni magunkat, amivel kihúztuk a fehérváriak méregfogát. Amint képesek voltunk felpörögni és komolyan venni a csatát kiütközött a két alakulat közti különbség, és magunk számára nehézzé tett mérkőzésen végül sikerült diadalt aratnunk. A támadójátékunkkal alapvetően nem volt gond, gyönyörűen eloszlottak a pontok és mezőnyben is mindenki hozzátette a magáét. Schlégl Odi (14 p., 10 l., 3 gp., 2 bl.) és Király Andi (11 p., 10 l., 4 sz., 2 gp.) dupla-dupláztak , Fekete Adri (18 VAL, 8 p., 5 l., 3 kh., 3 gp.) nem tudott hibázni; Kurtz Kami (12 p., 6 l., 2 sz., 3 gp.) és Révész Lucus (14 p., 5 l., 2 sz., 1 bl.) rendkívül produktív volt; míg Biszák Oti (2 p., 8 l., 2 sz., 2 gp.) és Burján Laura (12 p., 4 l., 4 sz.) védőoldalon voltak igazán aktívak. Való  igaz, hogy nem játszottunk igazán jól, de egyrészt a kevésbé szép meccseket is be kell húzni, másrészt pedig  Szabó Blanka (1 sz., 1 gp.) újabb pályán töltött perceinek is örülhettünk.

Kecskeméti KC- Dávid Kornél KA 73-64 (16-24, 18-14, 23-17, 16-9)

Kecskeméti KC: KURTZ 12/6, Burján 12/3, FEKETE 8, KIRÁLY 11, RÉVÉSZ 14/9.

Cserék: SCHLÉGL 14/6, Szabó, BISZÁK 2.

Dávid Kornél KA: NAGY 28/9, Csepke 2, Czompó 2, LAUFER 18, Szabó 8.

Cserék: Füzy, Vas .V, Vas  B., Horváth 4, Gombás 3/3.