Kedden Budapesten volt jelenésünk, ahol az Ajka-Cserpes Trudi csapata látott minket vendégül. Előzetesen nem vártunk könnyű mérkőzést, hiszen ellenfelünk a nemezisünknek számító rutinos vonalat képviselte. Egészen jól kezdtük a találkozót, sok mozgással dolgoztunk, szép támadásokból szereztünk kosarakat. Riválisunk az első percek könnyelműsködései után hamar rendezte sorait, szigorított védekezésén, temérdek eladott labdába belekergetve bennünket. Sajnos a zónába állásuk okozta sokkot egészen az összecsapás végéig nem sikerült kihevernünk. Még a pestiek rendkívül okosan kamatoztatták fizikai fölényüket, addig számunkra egyszerűen mintha bedeszkázták volna a gyűrűt, egészen pocsék százalékkal értékesítettük távoli dobásainkat. A második félidőre tulajdonképpen formalitássá vált a csata és a mélyrepülést csak tetézte Kálló Dorci kipontozódása, valamint ifj. Tóth Viktor vezetőedző két technikai hibával történő kiállítása. Magára a meccsre nem is érdemes több gondolatot fecsérelni, hiszen tükör simán szenvedtünk vereséget a sokkal jobban és nagyobb hittel játszó hazaiaktól. Ami viszont a lányokat illeti, el kell felejtenünk, hogy önbizalom nélkül, mindig a másikra támaszkodva, tőle megoldást várva kosárlabdázzunk. Az, hogy az ismét óriásit melózó Farkas Pepe (40 VAL, 36 p., 10 l., 8 sz., 7 kh.) volt képes egyedül arra, hogy 1 VAL értékű indexmutatónál többet produkáljon, az hála Istennek nem azt mutatja, hogy egyedül ő lenne képes ilyen teljesítményre, hanem azt, hogy mindenki más csak hárított és a minimális felelősségvállalástól is menekülve húzódott meg csapattársa árnyékában.

AJKA - Cserpes Trudi - Kecskeméti Kosárlabda Club 89-62 (25-19, 26-8, 24-15, 14-20)

AJKA - Cserpes Trudi: BALSAY R. 16, BALSAY A. 12 , PÜSPÖKI, CSIKÁSZ 20, FABINI 15.

Cserék: Kulcsár 6, Abaházy 2, Somkúti 3, Kiács 2, Tápai, Tánczos, Zsilinszky 2.

Kecskeméti KC: FARKAS 36/12, Révész S. 5, Burján B. 2, Kálló 4, Schlégl 5.

Cserék: Király, Fekete, Kurtz, Burján L. 7, Rácz 3.

A csütörtöki mélyrepülés után vasárnap a Bolyai János Gimnázium tornacsarnokában fogadtuk a Szeged KE csapatát, és minden erőnkkel arra összpontosítottunk, hogy lelkes, fegyelmezett játékkal feledtetni tudjuk három nappal ezelőtti fiaskónkat. Nem volt egyszerű dolgunk, hiszen a budapesti kiállítása végett kapott eltiltása miatt ifj. Tóth Viktor vezetőedző csak a partvonalon kívülről figyelhette kedvenceinket. Nos, a lányok nem okoztak csalódást, amit ugyanis az első félidőben védekezés címszó alatt letettek az asztalra, az idény talán legjobb produkciója volt defenzív oldalon. Minden előzetesen megbeszélt taktikai utasítást tökéletesen végrehajtva az összes levegőt elszívták az ikertornyokkal operáló csongrádiak elől és a félidei szünetre 28-26-os vezetéssel vonulhattak. A hátrafelé játékunk minősége néhány kisebb kihagyástól eltekintve a fordulás után sem változott, azonban a támadásban addig is akadozó gépezetünkből sikerült ellenfelünknek néhány fogaskereket kivenni szorosabbá és agresszívabbá váló emberfogásuknak köszönhetően. A nagyobb nyomás következtében az együttesünket ezen az estén hátán cipelő Farkas Pepe (9 p., 8 l., 5 kh., 9sz.), Kálló Dorci (11 p., 5 l., 2 sz.), Schlégl Odi (13/3 p., 6 kh.) és Révész Sasi (4 p., 3 l., 3 sz., 4 gp.) kvartett is elkészült erejében a mérkőzés végére. A lefújás után 48-57-es vendég sikert mutatott az eredményjelző. Csüggedésre semmi okunk, hiszen sikerült borsot törnünk a NB 1/B-s bajnokság egyik legerősebb gárdájának orra alá, és ha továbbra is ilyen összeszedetten és tudatosan teljesítünk a védőoldalon, akkor akármelyik riválisunkat maximális erőbedobásra tudjuk kényszeríteni.

Kecskeméti KC- Szeged KE 48-57 (15-21, 13-5, 5-14, 15-17)

Kecskeméti KC: SCHLÉGL 13/3, FARKAS 9, Burján B 2, RÉVÉSZ S. 4, KÁLLÓ 11.

Cserék: Kurtz, Burján L. 5/3, Fekete, Révész L. 2, Rácz 2, Király.

Szeged KE: VÁRI 18, JÁHNI 15, Nagy 4, TÓTH 15/3, Radócz.

Cserék: Kőházi, Kecskés 2, Zsíros 3.