Írta: Komáromy András

Sikerült visszavágni a bajnoki és a Magyar Kupa meccsekért, ezúttal mi örülhettünk a győzelemnek a lefújást követően, így idén továbbra is veretlen a pontvadászatban a gárda.

Kecskeméti KC - BSE 69-61 (16-14,10-10, 18-11, 25-26)

Fullcourt, statisztika.

Már az első percektől látszott, hogy mindkét csapat nagyon elszánt, kemény ütközések és agresszív védekezéssel indult a bajnoki találkozó. Az eladott labdák miatt a negyed derekán átvette a vezetést a BSE, ám Nagy Dóra két triplája, valamint Pogány sikeres büntetői megfordították az állást, ehhez kellettek Kuli és Gyárfás blokkjai is. 16-14-el ért véget az első 10 perc. A folytatásban sem kímélték egymást a lányok, parázs hangulat alakult ki a kispadoknál, az edzők sem tudták szó nélkül hagyni, hogy a bírók egy-egy komolyabb szabálytalanságot tovább engednek. A durva játék nagy rohanásba csapott át, sokáig egyik gárda sem tudott pontot szerezni, Kuli Orsi kettese törte meg a pontcsendet. A vendégek jobban jeleskedett a lepattanózásban, ám a kimaradt büntetőkkel ők sem tudtak mit kezdeni, 26-24-el mehettek a csapatok szünetre,

A harmadik etapban formás KKC támadásokat láthattak a kilátogatók: Nagy Dóra és Pogány pontjaival tartotta magánál az előnyt a hazai csapat. Minden egyes labdáért komoly harcot vívtak, a vendégeknek Zsilinszky centerjátéka volt kiemelendő, míg a kecskemétieknél Tóth Edó szórta a pontokat, s sikerült jobban meglógni a BSE-tő, 44-35. Az utolsó felvonásnak egész pályás letámadással álltak neki a fővárosiak, s két hármassal le is dolgozták hátrányuk javát. Pogány sikeres ziccere és a megítélt plusz egy büntetője újabb lendületet adott a KKC-nak, majd egy sportszerűtlen BSE-fault után Kőházi is értékesítette az egypontosokat, így megnyugodhattak a hazai kedélyek. Négy perccel a lefújás előtt azonban ismét egált mutatott az eredményjelző, majd egy hazai időkérés után Gyárfás palánkos hármasa, illetve későbbi két büntetője jelentette a Kecskemét számára az újabb vezetést. A 37. percben Kuli kipontozódott, ám Nagy Zita fontos pontjaival már hétpontosra nőtt a hazai előny. A végére maradt még két sikertelen hármas kísérlet a BSE részéről, illetve Nagy Dóra büntetői, ezzel kialakult a 69-61-es végeredmény. Ez azt jelenti, hogy a KKC továbbra is veretlen 2013-ban a bajnokságban, s sikerült visszavágnia a fővárosi ellenfelének.

KKC: Gyárfás 9/3, Tóth E. 7, Nagy Z. 8, Kuli 6, Kőházi 2, POGÁNY 19, NAGY D. 18/6, Baukó -, Beregszászi -, Szabados -, Szigeti -, Dali -.

Edző: Tóth Viktor

BSE: Karlócai 11/9, Miháczi -, Zsilinszky 11, Bodnár 6, Adankó -, Dőry -, Suppan 6, Varga 11, Baliga -, Katona 16/6.

Edző: Sztevan Csupics