Az első negyedben a vendégek játéka dominált jobban, ám Gyárfás és Tóth Edó harcos, ponterős játéka nem engedte meglógni őket túlságosan. A Nagykanizsa többet rotált, ennek köszönhették, hogy jól bírták a rohanós játékot, s megnyerték az első tíz percet 17-22-re. A folytatás már a KKC-ról szólt: jól működött a zóna és gyors leindításokkal 21-22-re sikerült felzárkózni, a 13. percben pedig fordítani, 23-22. A feljavult kecskeméti játék hatására egy 13-2-es rohanást láthattak a kilátogatók, melyre időkéréssel reagált a vendégek trénere. Egész pályás letámadásra váltottak a kanizsaiak, ám nem hibáztak a hírös városiak, rendre értékesítették helyzeteiket. A zalaiak triplákkal tartották a lépést, de így is elbukták a negyedet a félidőre 40-35-el vonulhattak a csapatok.

A szünet után kicsit álmosan jött vissza a pályára a KKC, a 24. percig kellett várni az első kosárra részükről, de szerencsére a vendégek sem parádéztak, ehhez kellettek Kuli blokkjai is. Hiába próbált ismét egész pályán kint maradni a Nagykanizsa, a távoliak rendre ültek, így 53-42 állt a kijelzőn a záró felvonás előtt. Az utolsó etapban felváltva estek a kosarak, a Nagykanizsát Fekete ponterős játéka tartotta életben, olyannyira hogy másfél perccel a vége előtt 2 pontra olvadt Tóth Viktor lányainak előnye. Fontos lepattanókat szerzett a KKC, majd Kuli két értékesített büntetője jelentette a megnyugtató ötpontos előnyt a hazaiaknak. Hat másodperccel a vége előtt még időt kért a vendég együttes, de az eredmény nem változott, 68-63-ra a hírös városiak bizonyultak jobbnak.

Kecskeméti KC - Nagykanizsa 68-63 (17-22, 23-13, 13-7, 15-21)
KKC: TÓTH E. 13/3, GYÁRFÁS 8, KULI 19/3, NAGY Z. 8, Dali -, POGÁNY 16, Kőházi 3.
Edző: Tóth Viktor