Utolsó hazai mérkőzésén a Tatabányát látta vendégül vasárnap kora este a Kecskeméti KC. A nyerhető meccset a második félidőben vesztették el a hírös városiak.

A kiváló időjárás ellenére is népes tábor gyűlt össze a Kecskeméti KC utolsó hazai rájátszásbeli meccsén. A kilátogatók a hazaiak dominanciáját láthatták az első percekben, 7-0-ás rohanással indított Tóth Viktor alakulata. A véleményes bírói ítéletek már az első tíz percben borzolták a kedélyeket mind a pályán, mind a lelátón, plusz az elkerülhető védekezési hibák is rásegítettek a tatabányaiaknak, hogy felzárkózzanak a negyed végére, 14-12.

A második felvonás első támadásából rögtön egyenlítettek a vendégek, de Tóth Edó triplája ismét kecskeméti vezetést eredményezett. Kuli remek ütemű blokkjai kellettek az eredmény megtartásához, ám némelyiket szabálytalannak ítélték a játékvezetők. 19-17-nél időt kért a haziak mestere, majd ismét Tóth Edó vétette észre magát egy trojkával, melyet Gyárfás is lemásolt. A félidő végére mégis szoros maradt az állás, 31-28-al mehettek pihenőre a gárdák.

A szünet után folytatódott a "trojka parádé", mindkét oldalon csont nélkül hullottak be a távoliak. Lepattanóban, főleg a támadók szerzésében jobb volt a Tatabánya, majdnem dupla annyit szedtek összesen, mint a Kecskemét, s ez az eredményen is meglátszott, nem tudott biztos előnyt kicsikarni a KKC, hiába találtak be jó százalékkal. Kicsivel több mint kettő perccel a vége előtt 42-43 állt már a táblán, ekkor fellazult a hírös városiak védelme, könnyű kosarakkal 44-48-ra módosította az eredményt a Tatabánya.

A záró etapban is folytatódott az a tendencia, hogy nem sikerült kellő lepattanót begyűjteni, így tartani tudták a vendégek a 4-6 pontos előnyüket. Többnyire Pogányra játszották ki a támadásokat a hazaiak, s hellyel-közzel ez a taktika sikeres is volt. A végjátékban sem maradtak némák a sípok, ezt heves indulatokkal reagálta le Tóth Viktor, a hazaiak trénere, hiszen sokszor érthetetlen ítéletek születtek a Kecskemét rovására. Kettő perccel a záró dudaszó előtt 56-60-nál Kuli hármasa kimaradt, a hazai zóna ellen a másik oldalon pedig kettő is beesett. Az utolsó percben nem tudott már felkapaszkodni a hazai csapat, 58-64-re a Tatabánya nyert. Egy nyerhető meccsen maradtak alul a KKC-s lányok.

Kecskeméti KC - Tatabánya KC 58-64 (14-12, 17-16, 13-20, 14-16)

KKC: Gyárfás 4/3, KULI 11, NAGY Z. 10/6, TÓTH E. 17/12, Kőházi -, POGÁNY 16, Beregszászi -.
Edző: Tóth Viktor

Tatabánya: LANTOS 11, FEHÉR 14/9, Várhalmy 9, Rausch 4, Fekete 6, Vándor 6, Gróf 6, Kiss -, Fülöp 8.
Edző: Lukács Sándor