A sorsolás szerint idegenben a MAFC ellen léptünk pályára. A küzdelemben első akadályt sikerrel vették a kecskeméti lányok.

MAFC-Kecskeméti KC 55-77 (19-19, 12-26, 9-24, 15-8)

Kezdő csapat: Pogány V. 15, Kálló D. 3, Kuli O. 15/3, Kőházi F. 13/3, Beregszászi 7/3

Csere: Baukó G. 16/3, Nagy H. -, Szabados B. 4, Ősze V. 2, Kovács A. – Murár F. 2

Jól kezdődött a mérkőzés Kuli Orsolya feldobásából rögtön Pogány Vivien ütötte, aki ziccert dobott belőle. 9-2-re elhúztunk. Majd ezt követően egy rövidzárlat következett, labdákat adtunk el, ziccereket hibáztunk el, 12-0-ás 3 perccel átvette a MAFC a vezetést. A II. negyed elején még döcögött a szekér, ám az 5. perctől kezdve állva hagytuk az ellenfelet. Különösen Kuli Orsi volt elemében, aki nemcsak pontokban, lepattanóban is, dobásblokkolásban is élen járt. Ebben az 5-6 percben nagyon fontos kosarakat szerzett Baukó Gréta is.

A III. negyedben ott folytattuk ahol abba hagytuk. Remekül védekeztünk és helyenként már szép megoldásokat is láttunk támadásban. A meccs pozitívuma, hogy mindenkit sikerült pályára küldeni. Avattunk újoncot is Kovács Adrienn személyében. A meccs hőse: Kuli Orsi volt, aki 40 IBM pontot teljesített. 15 dobott pont mellett 17 lepattanót, 7 szerzett labdát, 3 gólpasszt és 4 dobásblokkolást hozott. Rajta kívül nagyon jól irányított Kőházi Fanni, Baukó Gréta és jól játszott Pogány Vivien, de a fiatalok is megállták helyüket.

Ezzel továbbjutottunk a következő körbe, melynek időpontját hamarosan közöljük.