Bajai NKK - Kecskeméti KC 67-59 (20-16, 11-17, 8-12, 28-14)

KKC: Pogány 8, KULI 13/6, Nagy Z. 8, Kőházi 5, Beregszászi 2,

csere: BAUKÓ 13, KÁLLÓ 10

Rossz előjelekkel vágtunk neki a bajnokság első mérkőzésének, mert Pogány Vivi és Nagy Zita is betegen játszott. Ennek ellenére az első pár percben jól kezdtünk, aztán az első negyed végére sikerült előnyt szereznie a hazai csapatnak. A második negyedben is egész jól játszottunk, előnyt szereztünk és végig úgy tűnt, hogy kézben tartjuk a mérkőzést. 5-6 pontra feljött az ellenfél, de a végén mindig el tudtunk lépni. Egy fura végjáték kerekedett, az utolsó 6 percben elhúzott az ellenfél és nagyon jól játszva megnyerte a mérkőzést. A meccsen a meghatározó embereink nem hozták azt, amit várunk tőlük – vagy ez csak részben sikerült.

Még nagyon sokat kell fejlődnünk a következő fordulókra, főleg lélekben. Fontosnak tartom kiemelni azt, hogy egy-két fiatal már tett hozzá a játékunkhoz, de sajnos nem tudtam most mindenkit játszatni, mert végig nyílt volt a mérkőzés. Kuli Orsinak ezen a mérkőzésen is volt egy dupla duplája (10 lepattanó, 13 pont), ám sajnos a dobás sem neki, sem a csapatnak nem ment, 36 százalékkal dobtunk.

A meccs folyamán a nagyon szép megoldások mellett nagy butaságokat is csináltunk. 3 támadólepattanónk volt – ez édeskevés,  eladtunk  27 labdát  – ezt pedig nagyon sok. Megérdemelten nyert a Baja, kihasználta a lehetőséget.  Mi sok hibával játszottunk, amire még rátett egy lapáttal az, hogy a játékvezetők –főleg az egyikük - elég érdekes módon ítélték meg a helyzeteket.