Kecskemét- Nyíregyháza  75-66  (14-13, 20-18, 25-13, 16-22)

KULI 3o/6, Nagy Zita 2, Pogány  5, KŐHÁZI  7/3, Kálló D. 5

csere: Beregszászi 3, Radics 4, Szabados, NAGY DÓRA 19/15

A mérkőzésen fűtött bennünket a visszavágás vágya, hiszen Nyíregyházán simán kikaptunk.  A mérkőzés nehezen indult, de néhány változtatással meg tudtuk oldani az ellenfél egyik legjobb játékosának védését. Ami döntőnek bizonyult, hogy támadásban Kuli Orsi és Nagy Dóra extrán kosárlabdázott. Kuli Orsi 75, Nagy Dóra pedig 58 %-kal dobott. Ebből is kiemelném Nagy Dóri 7/5 hárompontosát.  Mérkőzésen az emberfogás és a zóna váltogatásával tudtuk az ellenfelet megzavarni, végül is az utóbbi volt hatékonyabb. Támadójátékunk végre egész mérkőzésen tudatos volt, egy –két kivételtől eltekintve megtaláltuk azokat a pontokat az ellenfélnél, amiket eredményesen támadtunk. Kőházi Fanni magabiztosan irányított, Nagy Zita a védekezésben vette ki a részét, Kálló Dorci fontos labdákat szerzett, Radics Anna remekül oldotta meg az ellenfél irányítójának védését.  A mérkőzésen folyamatosan növeltük előnyünket, a 3o-ik percben már 18 ponttal vezettünk. Ekkor azonban a Nyíregyháza nagy hajrát nyitott és 6 pontra felzárkózott, amikor ismét Kuli Orsi vette kézbe a dolgokat, és 8 pontot dobott zsinórban.

Kuli Orsi hatalmasat játszott, statisztikája bizonyítja 6/5 közeli, 6/5 középtávoli, 83-83% 4/2 hárompontos 5o %, a 3o pontját 75 százalékosan dobta. Büntetője 4/4.

4 lepattanója mellett, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault és két blokkolt dobással 39 IBM –pontot gyűjtött.

Orsi kiemelése mellett mindenképpen azt hangsúlyoznám,  és mondtam is a lányoknak, hogy ez igazi csapatdiadal volt, hiszen tudatosan megtaláltuk azokat az embereket, akiknek ment a játék és mellette az egész csapat hatalmasat küzdött.

A mérkőzés szünetében rendezett dobóversenyt Fehér Anna nyerte a vele járó jutalommal együtt.

(A képre kattintva megnyílik a webalbum, ahol megtekinthetőek a mérkőzés képei)