A tabellán utánunk álló fővárosiakat idegenben anno könnyebben tudtuk megverni, most extra idő is kellett, na meg Nagy Dóra hármasa is, hogy eldőljön a meccs.

Már az első negyedben megmutatkozott, hogy nem lesz könnyű dolga a Kecskeméti KC-nak a fővárosiakkal szemben, hiszen a hazai pontokra mindig volt a túloldalról válasz, kétpontos hírös városi előnyt mutatott az eredményjelző az első tíz perc végén. A folytatásban sikerült 10 ponttal meglógni a MAFC elől, ám pontatlanságoknak, eladott labdáknak köszönhetően feljöttek megint a félidőre kettő pontra a vendégek, 33-31 volt a félidő.

A harmadik etap elején nem sok pontot láthattak a kilátogatók, viszont annál több faultot, s labdaszerzést, eladást. Ebből a küzdelmes tíz percből a MAFC jött ki jobban, s át is vették a vezetést, 41-45. A végjáték sok izgalmat hozott, sikerült a KKC-nak fordítania Kőházi révén a 36. percben. Eztán felváltva potyogtak a kosarak, a rendes játékidőben nem is sikerült eldönteni a meccset, jöhetett a hosszabbíás 51-51-nél. Nagy Zita és Gorácz kosarai indították az utolsó menetet, ám a végén Nagy Dóra trojkáira volt szükség, hogy eldőljön a találkozó, a végén nem remegett meg a kecskeméti irányító keze, s sikeres hármasával nyerte meg zsinórban ötödik bajnokiját a Kecskemét, 64-61.

Tóth Viktor edző értékelése: - Sok hibával játszottunk, lepattanókban sem voltunk a helyzet magaslatán, ám voltak szép megoldásai is a lányoknak. Hullámzó volt a játék, fej-fej mellett haladtunk végig a MAFC-cal. A végén eladtunk két labdát, így tudtak egalizálni, majd Nagy Dórát felküldtem hármast dobni, kettőt is vállalt, nagyon fontos, győzes távoliak voltak ezek. Tóth Edit és Nagy Zita is húzta a csapatot, kellett az ő játékuk is. Nagyon kiélezett, nagyon küzdelmes meccs volt, Gorácz az ellenfélnél nagyot játszott.

Kecskeméti KC - MAFC 64-61 (17-15, 16-16, 8-14, 10-6, 13-10)

KKC: Kuli 6, TÓTH E. 10/3, NAGY Z. 16/3, Gyárfás 4, Pogány 6, Kőházi 3/3, NAGY D 11/9, Dali 8/3, Baukó, Szabados, Beregszászi, Szigeti, Ősze.

Edző: Tóth Viktor